• Громада Сівки Войнилівської заборонила видобуток сланцевого газу на своїй території.

  Громада Сівки Войнилівської заборонила видобуток сланцевого газу на своїй території. ВІДЕО

   

     У неділю мешканці села Сівка-Войнилівська Калуського району провели збори  громади та заборонили видобуток сланцевого газу.

  — У с. Сівка-Войнилівська нещодавно створили територіальну громаду, на котру чинить тиск прокуратура й обласні чиновники.   Втім, мешканці проігнорували заяви можновладців та заборонили видобуток сланцевого газу на своїй території. Перед тим селяни переглянули декілька фільмів про видобуток сланцевого газу на території Польщі, США та Сході України. Люди почали масово створювати територіальні громади та брати керування країною у свої руки.

     У неділю, 17 листопада, громада села таки заборонили видобуток сланцевого газу на своїй території.

     У вересні Івано-Франківська обласна рада дала дозвіл на видобуток сланцю. А 5 листопада угода з компанією “Шеврон” про розробку Олеського родовища була підписана —  на державному рівні. Як переконаний голова Калуської РДА, депутат обласної ради Василь Петрів, Калущина може сподіватися на серйозні дивіденди від видобутку сланцевого газу.

  http://vikna.if.ua/news/category/all/2013/11/18/15253/view

     До речі, як зазначено у повідомленні, таке рішення Сівко-Войнилівська територіальна громада прийняла попри тиск прокуратури й обласних чиновників.

     Нагадаємо, що 20 вересня депутати Івано-Франківської облради на позачерговій сесії підтримали проект угоди щодо видобутку сланцевого газу компанією Chevron. Це рішення дозволило розробку Олеської газової площі. Під цю програму підпадає і частина району – села так званого Войнилівського куща.

     Додамо, за словами голови РДА Василя Петріва видобуток сланцевого газу на Калущині дозволить створити тисячі робочих місць та допоможе зміцнити позиції України щодо енергетичної безпеки. Натомість людей більше хвилює не фінансова вигода, а екологічний аспект питання.

   

  Раніше в Україні вже було укладено таку ж угоду із компанією «Shell». Роботи, які розпочала компанія у Харківській області, підтвердили тут наявність нетрадиційного газу.

  Радник міністра  Володимир Ігнащенко раніше розповідав, що на стадії досліджень «Chevron» планує вкласти 354 млн доларів, а загалом підприємство планує інвестувати 25 млрд доларів у видобуток сланцевого газу на Львівщині

   

   

  За матеріалами http://pravicya.org

Вверх