• На Калущині буде ще одна територіальна громада. Цього разу – в Мошківцях

  Услід за громадою Сівки-Войнилівської свою терито­ріальну громаду вирішили створити жителі села Мошківці. Повідомлення такого змісту надійшло на адресу редакції нашого тижневика. У листі, зокрема, сказано: «30 червня мешканці, власники землі, садиб села Мошківці Калуського району на своїх загальних зборах прийняли рішення про утворення територіальної громади с. Мошківці, обрали її керівний орган – комітет громадських представників, прийняли статут у цілому. 

     Постанова Калуського міськрайонного суду від 30.04.2013 року знівелювала законність рішення місцевого референдуму від 17.10.2010 року, проведеного мешканцями сіл Сівка-Войнилівська, Мошківці, яким  заборонялася побудова свиноферми і лагун ТзОВ «Даноша» на території місцевої громади з підстав серйозної шкоди для екології. Хоча ТзОВ «Даноша» подало пропозицію Сівко-Войнилівській сільській раді розірвати за згодою сторін договір оренди, укладений 08.11.2005 р. ТзОВ «Даноша» із Сівко-Войнилівською с/р на земельну ділянку, яка знаходиться в с. Сівка-Войнилівська, урочище «За Мальтин», певності немає, що питання побудови свиноферми  «не випливе» знову, але тепер уже в с. Мошківці. Підставою для цього є листи Держземагентства в Калуському районі, лист директора ПП «Софія», які не спростовані досі.
      В присутності журналістів однієї із провідних газет Данії голова Калуської РДА 04.06.2013 року гарантував, що до 17.06.2013 року вищезгаданий договір оренди буде розірвано, будуть скасовані його державна реєстрація, а також сфабриковані кадастрові номери, а саме:
  – кадастровий номер 2622886802:02:001:0001, наданий земель­ній ділянці в с. Сівка-Войнилівська, на яку укладено договір оренди від 08.11.2005 року (в цьому урочищі земля є приватною власністю, паями, на яку власники мають державні акти); присвоєний кадастровий номер у дійсності відповідає земельній ділянці в с. Вилки Станьківської с/р, на якій ТзОВ «Даноша» побудувало свиноферму;
  – кадастровий номер 2622886601:02:001:0004, який сфабриковано із координат кутів зовнішніх меж землекористування, поданих у проекті землеустрою ТзОВ «Даноша», подібний до кадастрового номера земельної ділянки приватної власності, що знаходиться в с. Мошківці. (Незрозумілою є репліка про неможливість скасування цього сфабрикованого кадастрового номеру головою нашої с/р на земельних зборах 30.06.2013 р.)
      На даний момент з цих запевнень голови Калуської РДА не виконано жодне.
      На багаторазових судових засіданнях представники громади, які в сніг-мороз, за штурмової негоди їхали на суд, чули на судових засіданнях, що земля за межами села перебуває в розпорядженні Калуської РДА, а з 01.01.2013 року – в розпорядженні Держземагенства в Калуському районі, які, нібито, мають право давати розпорядження на побудову свиноферми на території сіл Сівка-Войнилівська та Мошківці. Як виявилося, це все не так!
      Завдяки підтримці громадських активістів із інших областей України, які прийшли на допомогу нашим мешканцям і дали  правову оцінку цим твердженням, стало зрозуміло, що при утворенні територіальної громади с. Мошківці, згідно з Конституцією України та з Хартією місцевого самоврядування, власниками землі, як у межах, так і за межами села, є територіальна громада. Загальні збори жителів села 30 червня 2013 року вирішили утворити територіальну громаду і таким чином виконати положення Конституції України на території своєї адміністративно-територіальної одиниці.
      Крім того, так званий «пілотний проект» адміністративно-терито­ріальної реформи в Калуському районі, згідно з яким не розпайована з різних причин земля, спільне майно громади стають фактично чужими, роблячи наші громади жебраками, підштовхнув нас до утворення територіальної громади якнайшвидше. Повідомлення по створення громади вже направлені головам Калуської районної ради та Івано-Франківської обласної ради.
       Громаду створено, вона стала з моменту створення власником комунального майна, землі, але ми хочемо разом із депутатським корпусом нашого села стати єдиною командою, що працюватиме на користь громади, щоб не присвоювалися більше фальшиві кадастрові номери земельним ділянкам приватної, комунальної власності, щоб без згоди громади не планувалися будівництва, які шкодять екології нашого села, забирають комунальне майно і землю, що за Конституцією належить громаді».
       Тож незабаром на Калущині будуть зареєстровані дві територіальні громади – Сівки-Войнилівської та Мошківець. І не «паперові», тобто юридично безправні, а такі, котрим належатиме рухоме та нерухоме майно в межах і за межами села – на території сільської ради. І, що основне, така територіальна громада буде розпорядником сільських земель та їх власником. Наразі це єдиний ефективний спосіб убезпечення земель сільських громад від апетитів приватного капіталу та їх посібників в особі місцевого державного чиновництва.


  Світлана ЯКИМЕНКО

Вверх