• Поняття територіальної громади

  Термін “територіальна громада” може використовуватись у різних значеннях, в залежності від того, хто його використовує.

  1. Територіальна громада як сукупність всіх місцевих мешканців – у цьому значенні територіальні громади існували завжди, бо в містах і селах завжди проживали люди. Саме в цьому значенні використовують цей термін українські чиновники.

  2. Територіальна громада власник – це об’єднання більшості громадян адміністративно-територіальної одиниці (села, селища, міста, району в місті) на основі загальних зборів відповідно до Конституції України (тому її ще називають “конституційна територіальна громада”) . Це територіальна громада у значенні 1, яка набула статусу юридичної особи публічного права.

  3. Неконституційна територіальна громада – це об’єднання громадян у неконституційний спосіб, наприклад через підписання угоди вузьким колом місцевих жителів. Така територіальна громада не є легітимною і не має суб’єктності.

  4. Громада як адміністративно-територіальна одиниця – це значення з’явилось із впровадженням адміністративно-територіальної реформи 2014-2015 рр. У цьому розумінні громада взагалі не представляє місцевих жителів, а є адміністративною територією.

  Цей сайт оперує поняттям “територіальна громада” у першому та другому значеннях, визнаючи, що територіальні громади існували завжди, але не мали суб’єктності, а отже повинні набути статусу юридичної особи публічного права.

Вверх