• У Чехії та Польщі територіальні громади мають статус юридичних осіб, а ради - ні. В Україні - навпаки!

  У Чехії та Польщі територіальні громади мають статус юридичних осіб, а ради - ні. В Україні - навпаки!


  Відбулося чергове засідання Ради конституційних громад України. Говорили про необхідність статусу юроособи у громади, бюджет, податки, традицію самоврядування, місцеві референдуми.


  На початку засідання пройшла зустріч з доктором економіки Економічного університету Праги Люцією Седміградською.
  Обговорили питання формування бюджету, вирівнювання бюджетів громад (насправді усі від найменшої до найбільшої громади у Чехії рівні. Різниться лише обсяг делегованих державою повноважень), захисту прав громад.


  Гостя наголосила, що без статусу юридичної особи ні про яке самоврядування громади не може бути й мови. Тут чеський досвід абсолютно перегукується з польським. У Чехії органи місцевого самоврядування звичайно ж юрособами не є.
  Потім гостем ради був член громади Віргіля (Швейцарія) Філіп Кестлі. Це вже була друга розмова із швейцарським колегою з метою аналізу роботи швейцарської громади зсередини. Говорили про економіку громади, зачепили водночас кілька неекономічних, але важливих питань. Наприклад те, що директора школи у Швейцарії обирає та звільняє шкільна рада з членів громади.


  Запис зустрічі Ради конституційних громад України з доктором економіки, представником Вищої економічної школи з міста Прага (Чехія) Люцією Седміградською:

   

Вверх