• Заяву Ради конституційних громад України

  До громадян України,
  громадських організацій та партійних осередків,
  Верховної Ради України


  Заява Ради конституційних громад України
  03.09.2016


  Останнім часом як на сайті Верховної Ради, так і на сайті Міністерства регіонального розвитку з’явилися чергові законопроекти, покликані прискорити процес примусового об’єднання громад. Зокрема, йдеться про законопроекти «Про засади адміністративно-територіального устрою України», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо добровільного приєднання територіальних громад)», тощо.


  Хочемо наголосити, що зазначені проекти суперечать цілому спектру чинних законодавчих актів, перетворюють на фарс виборчий процес, жорстко порушують норми Конституції України.
  Автори пропонованих змін завбачливо вважають зміни до Конст

  итуції (що мали б узаконити їхні «креативні» підходи) такими що начебто проголосовані, а її чинні норми «необов’язковим баластом». Фактично група осіб в уряді чи в близьких до уряду бізнес – структур узурпувала владу у державі і керує як депутатським корпусом, так і цілими гілками законодавчої та виконавчої влади в цілому. Ніхто з авторів цих законопроектів і навіть цілого спектру вже прийнятих останнім часом неконституційних законів (мовчання Конституційного суду є лише ознакою бутафорності в Україні цього органу), навіть не думає про можливу подальшу відповідальність за такі кроки.


  Хочеться нагадати таким горе-творцям законодавства, що український народ не зобов’язаний виконувати неконституційні закони, а будь-який суд України згідно з рішенням Верховного суду ще 1996 року має право користуватися нормами Конституції як нормами прямої дії і не зобов’язаний дотримуватись неконституційних законів.
  Вважаємо, що такі дії уряду плодять хаос у державі, загрожують національній безпеці в умовах фактичних воєнних дій.


  Хочемо зазначити, що ми розуміємо необхідність зміни політичної системи в Україні в цілому, що передбачає кропітку та повсякденну роботу над спектром основних реформ щодо виборчої, місцевого самоврядування, судової, правоохоронної систем та системи оплати праці. Зміна уряду в даному випадку є лише частковим несистемним кроком.


  Водночас, перетворення процесу державного управління на фарс та нехтування базовими принципами державотворення однозначно вимагають для цього уряду негайної відставки.

   

  Ігор Гурняк

Вверх